O mnie

Kim jestem?

Mam na imię María. Jestem nauczycielką hiszpańskiego. Mogłabym powiedzieć, że jestem z Madrytu, ale skłamałabym. Jestem też z Moskwy, bo urodziłam się w Rosji i mieszkałam tam przez wiele lat. Dlatego moim językiem ojczystym jest rosyjski. Ale jestem też z Polski, ponieważ tutaj studiowałam i nauczyłam się tego tak skomplikowanego języka. Przez długi czas mieszkałam w Dublinie, więc noszę też w sercu kawałeczek Irlandii. Spędziłam większość mojego życia w Madrycie- mieście, które widziało jak dorastam. Skąd więc jestem? Uważam się za obywatelkę świata- bo wszędzie czuję się jak w domu- chociaż moje ulubione miejsca to Moskwa, Madryt i Kraków.

Moją pasją są języki. Mówię płynnie po rosyjsku, po polsku, po angielsku i po hiszpańsku. Ponieważ uwielbiam wszystkie języki słowiańskie, studiowałam filologię słowiańską w Madrycie i w Krakowie.

Uwielbiam  uczyć  i  dlatego  pracuję  jako  nauczycielka  hiszpańskiego  jako  języka obcego już od ponad 10 lat. Pracowałam z dorosłymi i z dziećmi, z większymi i z mniejszymi grupami, z ludźmi z wielu krajów, w szkołach prywatnych, publicznych, w firmach; a obecnie współpracuję z Instytutem Cervantesa w Krakowie, gdzie wyspecjalizowałam  się  jako  egzaminator  DELE.  To,  co  najbardziej  lubię  w mojej pracy  to  kreatywność,  kontakt  z  ludźmi,  przygotowywanie  i  projektowanie materiałów dydaktycznych.

Ale to co lubię naj, naj, nabaaardziej to innowacje- stąd też stworzyłam Spanish con María (Hiszpański z Maríą). Przez ostatnie trzy lata dawałam lekcje online, żeby stać się nauczycielką dla wszystkich i, żeby robić to NAJLEPIEJ JAK TO MOŻLIWE. Lekcje online są wygodną formą nauki, bardziej praktyczną i dopasowaną do indywidualnych potrzeb, bo mogą się odbywać z dowolnego miejsca, w garniturze, w bikini czy w piżamie i dlatego nie możesz wykręcić się od przyjścia na lekcję brakiem czasu. Lekcje online pomogą Ci zaoszczędzić czas i możesz zabrać je ze sobą w podróż w walizce- pojadą z Tobą tam, gdzie będziesz. Nie wierzysz? Tylko spójrz!

Jaka jest moja metoda nauczania?

Używam hiszpańskiego od pierwszego dnia zajęć, nawet z początkującymi. Razem odkrywamy, że rozumiemy więcej niż nam się wydaje. Pomogę Ci płynnie się wypowiadać, rozwiążemy Twoje wątpliwości i skupimy się na Twoich potrzebach językowych. Dopasuję materiały tak, żebyś mógł/mogła porozumieć się z rodzimymi Hiszpanami, pracować, podróżować czy też studiować w jakimś hiszpańskojęzycznym kraju.

Jeśli jeszcze Cię nie przekonałam, zapraszam Ci się do zapisania się na bezpłatną lekcję próbną, na której zobaczysz jak wyglądają takie lekcje online. Gotowy/a? Tak, chcę!

Co oferuję?

Lekcje indywidualne i w małych grupach. Więc jeśli chcesz nauczyć się hiszpańskiego i masz grupę przyjaciół tak fajnych jak Ty, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności językowe- to jest Wasze miejsce. Oferuję lekcje dla grup 3 do 5 osobowych z takim samym profilem i tym samym poziomem.

    Dlaczego to robię?

  • Lubię swoją pracę i chcę ją ze sobą zabierać w walizce. Oznacza to, że jeśli przeprowadzę się do innego kraju, będę mogła nadal pracować i nie będę musiała rezygnować z tego, co lubię.
  • Uwielbiam wolność, a taka praca mi na nią pozwala i z tego powodu ta praca jeszcze bardziej mi się podoba.
  • Lubię oszczędzać czas i przeznaczać go na inne ważne dla mnie rzeczy. Teraz nie muszę dojeżdżać na lekcje, a w tym czasie mogę przygotować lub przeprowadzić lekcję albo nawet ugotować domową zupę na obiad :)
  • Uwielbiam mieć swoich własnych uczniów, poznawać ludzi z innych miejsc, do czego nie miałabym dostępu w innych okolicznościach.
  • Chcę dać Ci to, co we mnie i w moich lekcjach najlepsze. Dialog to podstawa komunikacji i najważniejsza zasada mojej pracy.

Bardzo się cieszę, że odwiedziłeś tą sekcję, żeby mnie lepiej poznać i dowiedzieć się kim jestem. Jeśli przekonało Cię to, co oferuję i chcesz nadal się uczyć- to już wiesz gdzie mnie znaleźć. Czekam na wiadomość od Ciebie.

Do zobaczenia!