Kurs "Znaczenie i stosowanie subjuntivo"

Mój kurs pomoże Ci przezwyciężyć problemy z subjuntivo, które dotykają wielu osób uczących się hiszpańskiego.

Na tym kursie poznasz zasadę, która jasno określa użycie subjuntivo. Pewnie zastanawiasz się, jaka jest różnica między zasadą a regułą gramatyczną. To proste. Zasada ma zastosowanie zawsze i jest logiczna, a reguły mają zastosowanie tylko w niektórych przypadkach. Zacznij świadomie używać subjuntivo. Zainteresowany/-a kursem?

Zapisz się na kurs

Uczysz się hiszpańskiego od wielu lat, nauczyciel wytłumaczył Ci zasady użycia subjuntivo i w teorii wszystko jest jasne.

Ale kiedy masz go użyć, raz Ci się udaje, a raz nie. Najgorsze, że nie za bardzo wiesz, dlaczego tak jest. Chociaż dobrze znasz reguły, czujesz taki mętlik na myśl o subjuntivo, że aż boli Cię głowa. Poddajesz się i niech się dzieje, co chce.

Być może myślisz sobie: "Hiszpanie i tak na pewno mnie rozumieją!"

Mówi Ci to coś?

"Znam reguły użycia subjuntivo, ale nie umiem go używać"
"Subjuntivo to dla mnie czarna magia"
"W moim języku nie ma subjuntivo, dlatego tak trudno mi używać go poprawnie"
"Nie znoszę subjuntivo i nie będę go używać, bo go nie rozumiem"

Jeżeli zgadzasz się z którymkolwiek z powyższych stwierdzeń, mój kurs "Znaczenie i stosowanie subjuntivo" może być idealnym rozwiązaniem Twoich problemów.

Obejrzyj krótką prezentację kursu...

  

Co zawiera kurs?

 • Kurs w prosty i progresywny sposób wyjaśnia różnicę między trybem indicativo i subjuntivo.
 • Kurs składa się z 8 wideo lekcji, które w logiczny sposób wyjaśniają zasady prawa subjuntivo oraz konteksty komunikacyjne.
 • W kursie zobaczysz różnice między indicativo y subjuntivo w sposób wizualny. Nie będziesz musiał/a zapamiętywać tysięcy reguł, aby z niego korzystać.
 • Otrzymasz zeszyt ćwiczeń do wszystkich modułów kursu.
 • 90 minut lekcji z Marią, która odpowie na wszystkie twoje pytanie po pracy z kursem

Jako że w języku polskim nie ma trybu subjuntivo, dowiemy się, co ma na myśli native speakera języka hiszpańskiego, kiedy używa subjuntivo.

Dlatego stworzyłam kurs
"Rozumiem i używam subjuntivo"

 

Po moim kursie:

zrozumiesz, kiedy używamy indicativo, a kiedy subjuntivo
nauczysz się, że używamy indicativo i subjuntivo w zupełnie innym celu,
nauczysz się komunikować, kontrolując to, co mówisz; już nie zostawisz tego przypadkowi
na tym kursie poznasz zasadę, która jasno określa użycie subjuntivo

Co zawiera kurs?

Pliki .pdf, ćwiczenia

Kurs zawiera dużo praktycznych ćwiczeń do każdego wideo. Korzystaj z znich tak jak lubisz: wydrukuj, lub wypełnij na komputerze

Prywatna grupa na FB

Otrzymasz dostep do prywatnej, moderowanej grupy na Facebooku

DLA KOGO JEST TEN KURS?

dla uczących się języka hiszpańskiego, którzy nie uczyli się trybu subjuntivo i rozpoczynają naukę tego trybu na poziomie B1.
dla studentów języka hiszpańskiego, którzy już poznali tryb subjuntivo, ale mają problemy z jego użyciem w rozmowie. Znają subjuntivo w teorii, ale nie wiedzą jak go zastosować w praktyce.
dla ludzi, którzy mają mętlik w głowie na myśl o subjuntivo i uważają że nauczyć się tego trybu jest niemożliwe
dla studentów języka hiszpańskiego, którzy znają język hiszpański na poziomie B1 - B2
dla osób, które chcą poprawnie mówić po hiszpańsku i mieć kontrolę nad tym, co mówią

Program kursu

1Clase 1
Vamos a aprender las formas de los diferentes tiempos de subjuntivo: - presente de subjuntivo - imperfecto de subjuntivo - pretérito perfecto de subjuntivo - pluscuamperfecto de subjuntivo
2Clase 2 es la clase más importante.
Vamos a ver la diferencia entre el modo indicativo y subjuntivo. En clase veremos que para entender el subjuntivo tenemos que entender primero el indicativo.
3Clase 3.1, 3.2, 3.3
Esta clase tiene 3 vídeo. Aquí vas a aprender los SIGNIFICADOS del subjuntivo: 3.1- expresar objetivo 3.2 -negar y cuestionar 3.3 – valorar ideas
4Clase 4
Vamos a ver cómo utilizar todas las formas de subjuntivo que vimos en la clase 1. 1. el presente de subjuntivo 2. el imperfecto de subjuntivo 3. el pretérito perfecto de subjuntivo 4. el pluscuamperfecto de subjuntivo
5Clase 5
Aprenderás frases que pueden funcionar y con indicativo y con subjuntivo. ¿Cuál es la diferencia entre ellas? Responderemos a esta pregunta.
6Clase 6
Aprenderás CUÁNDO usar el indicativo y el subjuntivo en el pasado, el presente y el futuro.

Cena kursu

Kurs "Co mamy na mysli, kiedy używamy trybu subjuntivo"

Cena kursu to 297 zł

Ucz się we własnym tempie

Kurs online dla Ciebie

 

Ten kurs online pozwoli Ci do płynnej komunikacji w języku hiszpańskim. 

Nauczysz się komunikować, kontrolując to, co mówisz. Poznasz zasadę kiedy poprawnie stosować subjuntivo, a kiedy indicativo

Opinie o kursie

Przeczytaj co o kursie piszą Ci, którzy z niego skorzystali

 • Bardzo lubię uczyć się języka hiszpańskiego, bo otwiera przede mną kawał świata, którego dotąd nie rozumiałem. Ale po drodze zdarzają się tematy, które „nie wchodzą” do głowy tak łatwo.  Jednym z nich był dla mnie tryb subjuntivo – może dlatego, że trudno było znaleźć analogię w znanych mi językach. Dlatego cieszę się, że mogłem skorzystać z kursu przygotowanego przez Mariję. Dzięki klarownym wyjaśnieniom, licznym przykładom oraz dodatkowym ćwiczeniom „oswoiłem” ten tryb i zrozumiałem jego funkcje i zastosowania. Dlatego polecam ten kurs zarówno osobom, które jak ja wcześniej nie miały większej styczności z subjuntivo, jak i tym, które wprawdzie już go poznały, ale wciąż jest on dla nich wyzwaniem.
  Sebastian
 • Jakiś czas temu po powrocie z Andaluzji wpadłem na wyśmienity pomysł, by  opanować język hiszpański. Narzędzia, które wybrałem to aplikacja mobilna, artykuły w Internecie, podcasty, filmy edukacyjne na YouTube, a później nawet seriale na Netflix. Wszystko wydawało się iść w dobrym kierunku, ale cichy głos szeptał: czytasz i słuchasz, może nawet piszesz, ale czy mówisz? Wtedy pojawiła się Maria, ze swoim testem kwalifikacyjnym (B1 o własnych siłach) ustaliliśmy, że indywidualny kurs konwersacji z elementami gramatyki będzie dla mnie odpowiedni. Początki były trudne: Yyyyyy.... Y yo tambien... Si....i tak dalej. Natomiast w ciągu kilku miesięcy czułem narastającą swobodę w posługiwaniu się tym językiem, a słowa przestały być balastem. Cieszę się, że trafiłem na Marię:-) Zalety: na każde zajęcia przygotowane są materiały dydaktyczne (konspekt lekcji), luźne rozmowy prowadzone są z pasją i poczuciem humoru, zawiłości gramatyczne tłumaczone są w sposób logiczny i łatwy do zapamiętania. I na koniec chcę podkreślić, że dzięki autorskim ćwiczeniom z Marią jestem tuż, tuż przed opanowaniem gramatycznej zmory, jaką jest tryb subjuntivo! Gorąco polecam.
  Jarek
 • El curso de subjuntivo that Maria created herself is quite different from the regular material that you can find in textbooks or grammar books. Maria prepared great video tutorials where she talks you through, step by step, the most important context and use of subjuntivo. The videos contain lots of practical examples and sample sentences. They are accompanied by the booklet of various activities that further enhance your understanding of the concept giving you plenty of opportunities to practice and to test your knowledge. Thanks to Maria’s course I understand the meaning and the purpose of subjuntivo much better and I can use it more effectively. I definitely recommend the course if you need to or want to make friends with subjuntivo 😊

O mnie

Kim jestem, żeby uczyć Cię tego, czego uczyli Cię już inni, a czego dalej nie rozumiesz?Specjalizuję się w nauczaniu języka hiszpańskiego jako języka obcego, ukończyłam studia podyplomowe w tej dizedzinie na Uniwersytecie Menéndez Pelayo w Kantabrii. Pracowałam z dorosłymi i dziećmi, z większymi i mniejszymi grupami, z ludźmi z wielu krajów, w szkołach prywatnych, publicznych oraz w firmach.

Obecnie współpracuję z Instytutem Cervantesa w Krakowie, gdzie zdobyłam uprawnienia egzaminatora DELE. To co najbardziej lubię w mojej pracy, to kreatywność, kontakt z ludźmi oraz projektowanie i przygotowywanie materiałów dydaktycznych. I to, co jest najważniejsze, wytłumaczę Cię subjuntivo jak nikt inny !

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

FAQ = Frequently Asked Questions

1Możesz zagwarantować, że w moim przypadku ten kurs na pewno będzie skuteczny?
Nie. W tym kursie proponuję nowy sposób wyjaśnienia zagadnienia gramatycznego, które jest trudne dla większości uczniów. Dzięki opiniom uczestników kursu mogłam stwierdzić, że ten sposób jest bardziej obrazowy, jasny i logiczny. Zrozumieliśmy subjuntivo od środka, a nie w sposób tradycyjny, przez zapamiętanie reguł (kiedy mamy a, b, c i d, używamy subjuntivo). Tamten sposób ogranicza się do pewnych przypadków i dlatego uczniowie popełniają tyle błędów. Z dużym poświęceniem i zaangażowaniem przygotowałam materiał dydaktyczny według najbardziej innowacyjnych i aktualnych teorii językoznawczych. Nie mogę jednak odpowiadać za Twoją naukę. Jeśli należysz do osób, które inwestują w kursy online, ale ich nie kończą, to nie mogę nic zrobić. Uważam, że jesteś osobą mądrą i dojrzałą, i samodzielnie decydujesz, co robisz ze swoim czasem.
2Wiem już wszystko o subjuntivo. Po co mam zrobić ten kurs?
Polecam Ci zrobić ten kurs, jeśli popełniasz błędy i brakuje Ci pewności w wyborze między subjuntivo a indicativo. Na kursie zwracamy uwagę na to, co mamy na myśli, kiedy używamy subjuntivo. Nie używamy go jak roboty, stosując się do reguł a, b, c, d, itd. tylko kładziemy nacisk na znaczenie i cel wypowiedzi. Ten kurs jest przeznaczony zarówno dla osób, które będą uczyć się subjuntivo po raz pierwszy, jak i nauczycieli języka hiszpańskiego, którzy chcą poznać nowy sposób wyjaśnienia tego dość trudnego zagadnienia w języku hiszpańskim.
3Jak długo będę mieć dostęp do kursu?
Masz 1 rok na ukończenie kursu. Język jest żywy, więc jeśli masz problemy z subjuntivo, którego Hiszpanie używają na co dzień, musisz wziąć się do pracy. Im szybciej to zrobisz, tym lepiej. Ograniczenie czasowe kursu sprawi, że docenisz dostępny materiał, który przygotowałam z dużym poświęceniem i zaangażowaniem. Musisz się trochę zaangażować, żeby ukończyć ten kurs i nie odwlekać go w czasie.
4W jakim języku jest kurs?
Kurs jest po hiszpańsku. Został przygotowany z myślą o uczniach na poziomie B1 i wyższych, dlatego że od tego poziomu naucza się subjuntivo. Ale jeśli znasz już subjuntivo i jesteś na wyższym poziomie zaawansowania, też zapisz się na kurs - powtórka materiału i nowe spojrzenie na to zagadnienie może Ci tylko pomóc.
5Mam inne pytanie
Napisz do mnie: mariavicentev@gmail.com

Nie czekaj dłużej i zapisz się na kurs, żeby osiągnąć wyższy poziom znajomości języka hiszpańskiego.

Zapisz się na kurs