Referencje


El curso de subjuntivo that Maria created herself is quite different from the regular material that you can find in textbooks or grammar books. Maria prepared great video tutorials where she talks you through, step by step, the most important context and use of subjuntivo. The videos contain lots of practical examples and sample sentences. They are accompanied by the booklet of various activities that further enhance your understanding of the concept giving you plenty of opportunities to practice and to test your knowledge. Thanks to Maria’s course I understand the meaning and the purpose of subjuntivo much better and I can use it more effectively. I definitely recommend the course if you need to or want to make friends with subjuntivo 😊

Jarek


Jakiś czas temu po powrocie z Andaluzji wpadłem na wyśmienity pomysł, by  opanować język hiszpański. Narzędzia, które wybrałem to aplikacja mobilna, artykuły w Internecie, podcasty, filmy edukacyjne na YouTube, a później nawet seriale na Netflix. Wszystko wydawało się iść w dobrym kierunku, ale cichy głos szeptał: czytasz i słuchasz, może nawet piszesz, ale czy mówisz? Wtedy pojawiła się Maria, ze swoim testem kwalifikacyjnym (B1 o własnych siłach) ustaliliśmy, że indywidualny kurs konwersacji z elementami gramatyki będzie dla mnie odpowiedni. Początki były trudne: Yyyyyy.... Y yo tambien... Si....i tak dalej. Natomiast w ciągu kilku miesięcy czułem narastającą swobodę w posługiwaniu się tym językiem, a słowa przestały być balastem. Cieszę się, że trafiłem na Marię:-) Zalety: na każde zajęcia przygotowane są materiały dydaktyczne (konspekt lekcji), luźne rozmowy prowadzone są z pasją i poczuciem humoru, zawiłości gramatyczne tłumaczone są w sposób logiczny i łatwy do zapamiętania. I na koniec chcę podkreślić, że dzięki autorskim ćwiczeniom z Marią jestem tuż, tuż przed opanowaniem gramatycznej zmory, jaką jest tryb subjuntivo! Gorąco polecam.

Sebastian


Bardzo lubię uczyć się języka hiszpańskiego, bo otwiera przede mną kawał świata, którego dotąd nie rozumiałem. Ale po drodze zdarzają się tematy, które „nie wchodzą” do głowy tak łatwo.  Jednym z nich był dla mnie tryb subjuntivo – może dlatego, że trudno było znaleźć analogię w znanych mi językach. Dlatego cieszę się, że mogłem skorzystać z kursu przygotowanego przez Mariję. Dzięki klarownym wyjaśnieniom, licznym przykładom oraz dodatkowym ćwiczeniom „oswoiłem” ten tryb i zrozumiałem jego funkcje i zastosowania. Dlatego polecam ten kurs zarówno osobom, które jak ja wcześniej nie miały większej styczności z subjuntivo, jak i tym, które wprawdzie już go poznały, ale wciąż jest on dla nich wyzwaniem.

Magdalena Miluska


Kurs konwersacyjny z Marią i Sorają był dla mnie wspaniałą przygodą z językiem hiszpańskim. Zajęcia w niewielkiej grupie osób o podobnym poziomie, prowadzone na zmianę przez Marię i Soraję były urozmaicone, bogate leksykalnie, ciekawe gramatycznie. To lektorki, które potrafią cierpliwie słuchać, błędy korygują życzliwie i taktownie, dbając, by każdy kursant mógł się wypowiedzieć. Są jednocześnie wymagające i wyrozumiałe. Nauka hiszpańskiego z native speakerem daje poczucie, że uczymy się języka 'żywego', takiego, jakim Hiszpanie naprawdę się porozumiewają. Uwaga! Zajęcia z Marią i Sorają wciągną Cię w świat hispanojezyczny bezpowrotnie!
Polecam gorąco,
Magdalena, Warszawa

Jola Maguire


Maria is a lovely person and an inspiring teacher, who speaks a few languages herself.
I had individual classes with Maria that helped me consolidate my previous knowledge and also to make progress and deepen my understanding of grammar and practical use of the language.
Maria uses her own materials in the form of presentation during the class which is tailored to student's requirements. The materials are very professional, interesting and entertaining. I enjoyed the classes a lot and and felt that I got great benefit from our work. I sincerely recommend it! Muchas gracias, Maria! 🙂

Michał Wójcik


Uczę się języka hiszpańskiego przez wiele lat, z początku traktowałem to jako hobby, następnie jako narzędzie w trakcie podróży. Na zajęcia z Marią zapisałem się w 2018 roku po moich przygodach z trzema poprzednimi prywatnymi nauczycielami. Moje doświadczenia na zajęciach opisał bym jako świetne. Niesamowity kontakt z Marią (o tym, że mówi po polsku i jak dobrze mówi po polsku dowiedziałem się po ponad roku), bogate materiały do nauki, teksty, zadania, obrazki, wideo, dialogi itp. Wszystko przygotowane pod ucznia. Subjuntivo z którym borykałem się od zawsze, nareszcie zaczęło nabierać sensu a ja zacząłem go używać w konwersacjach. Zajęcia z Marią były pierwszym razem gdy spróbowałem zajęć online i bardzo mi się spodobały, komfort pracy niesamowity. Maria jest osobą bardzo komunikatywną i otwartą, zadaje dodatkowe pytania i identyfikuje problemy z jakimi się borykałem dostosowując zajęcia do tego co mi sprawiało największe problemy. Ze szczerym sercem polecam każdemu zajęcia z Marią.

Krzysiek i Wojtek z Koszalina


Hiszpańskiego uczymy się rodzinnie. Ten pomysł podpowiedziała mi moja dobra znajoma Agnieszka, która uczy się ze swoim synem.
Kiedy zaczynaliśmy wspólną naukę miałem wiele obaw, czy nauczyciel podoła takiemu zadaniu. Wojtek ma 11 lat i przeładowany plan zajęć szkolnych oraz dodatkowych. Do tego nie byłem pewien czy będzie w stanie skoncentrować się przy kolejnych obowiązkach. Wszystko wyjaśniło się już po pierwszych lekcjach hiszpańskiego. Maria to nauczyciel wykraczający po za schematy. Dobrze dopasowała się do naszych potrzeb i możliwości. Zajęcia z nią nie tylko są ciekawe i interesujące, ale również zabawne. Świetnie dała sobie radę z tak różnorodnymi uczniami jakimi jesteśmy. Każda lekcja jest dobrze przemyślna i dopasowana do nas tzn. najbardziej do Wojtka :) i o to chodziło. Uczymy się swoim tempem i Wojtek nie jest zniechęcony. Jego wiedza o Hiszpanii kiedyś zaczynała się i kończyła na FC Barca. Teraz nie tylko wzbogacił swoje słownictwo, ale poznał wiele zwyczajów i trochę kultury Hiszpanii. Duże zaangażowanie oraz pełen profesjonalizm Marii powoduje, że razem czekamy na dzień kiedy mamy zajęcia hiszpańskiego przez skypa. Spanish con Maria to świetna metoda nauki dla ludzi mających mało czasu. Jeżeli masz tylko trochę chęci to ta nauczycielka zagwarantuje pełen komfort i znajdzie najlepsza metodę nauki dla chcących rozmawiać w języku hiszpańskim. Gorąco polecamy :)))

Ewa Wajda


Spanish con Maria is something what I was looking for. I learn slowly and unsystematically, but it is not a problem for Maria. She is very flexible and open for any combination. Lessons with Maria are interesting, perfectly matched to my personal needs and with a lot of sense of humor. Just fantastic. Strongly recommend!

Chica Quiambao


I have always hesitated to take online classes, purely from being comfortable with face-to-face lessons and traditional techniques. However, my work and personal schedule and location required me to explore alternative means of learning. Luckily I came across María's course offering and have since been enjoying online classes. Technology has really presented an effective way to facilitate and participate in classes. More than this, the professor is key to making online classes a success - and María makes the difference. She is a true professional, conducts the classes efficiently, is very flexible and more importantly, offers engaging topics that make learning spanish fun! I highly recommend the online courses offered by María to anyone who wishes to learn spanish from the comfort of their living room.

Agnieszka i Janek


Uczę się hiszpańskiego z moim synem. Chcę, żeby rozumiał ten język i kulturę. Moja nauka to towarzyszenie w jego nauce i motywowanie go do wspólnej pracy. Osiągamy cele razem. Krok po kroku. Lekcje Con Maria dają nam nie tylko możliwość poznawania języka i jego praktyki ale odbywają sie w środowisku najbardziej przyjaznym dla ucznia. Mamy pełen komfort: nie tracimy czasu na dojazdy, uczymy się w tempie, które jest dla nas najbardziej odpowiednie, poznajemy zagadnienia dla nas najciekawsze. Każda lekcja jest dla nas indywidualnie przygotowana, a studiowanie online i praca indywidualna z Marią wymagają znacznie więcej zaangażowania, niż lekcje grupowe. Takie lekcje online są ciekawsze i przynoszą znacznie więcej efektów. Nigdy nie osiągnęlibyśmy tak wiele, gdyby nie regularna praca "Con Maria" - dla nas to najlepszy sposób na naukę. Taka lekcja zmusza do intensywnej pracy. Ale paradoksalnie daje też odprężenie i satysfakcję. Nie chcę już inaczej uczyć się hiszpańskiego. Dla nas to najlepszy sposób. i najlepsza inwestycja w naukę języków.

Tomasz Bobula


Moje pierwsze doświadczenia z nauką języka hiszpańskiego przez Internet nie były najlepsze. Słaba jakość materiałów jak również brak przygotowania dydaktycznego nauczycieli skutecznie mnie do tej formy nauki zniechęciły. Nie wystarczy mówić w danym języku aby móc go skutecznie nauczać. Byłem przekonany, iż nie ma lepszej metody niż zajęcia stacjonarne. Aż do momentu kiedy poznałem Marie. To zupełnie inna liga. Doskonale przygotowane materiały i tematy z wielu dziedzin życia. Ciekawe dyskusje i wymagające ćwiczenia. Mnóstwo energii i pasji a przy tym duża sprawność w obsłudze mediów cyfrowych co ma ogromne znaczenie przy tej metodzie nauki. Słowem nauczycielka z wielką pasją, łatwością przekazywania wiedzy i ... poczuciem humoru. Gorąco polecam !

A. Chełstowska


Odkryłam, że nauka hiszpańskiego jest moją pasją w czasie pobytu w Hiszpanii w ramach programu wymiany studentów. Chciałabym również bez problemów porozumiewać się ze znajomymi z Ameryki Południowej. Widzę same korzyści z lekcji prowadzonych online. Przede wszystkim jest to bardzo wygodne. Z lekcji można korzystać nawet w późnych godzinach i nie ma kłopotliwych dojazdów dla obu stron. Nauka języka przy użyciu multimediów jest również o wiele ciekawsza niż w formie książki. Lekcje są prowadzone bardzo profesjonalnie przy użyciu programów ułatwiających naukę języka w formie online. Dużym plusem jest to, że od początku jest kontakt z żywym językiem, jednocześnie lektor posiada wiedzę i umiejętność wytłumaczenia zagadnień gramatycznych po polsku. Lekcje prowadzone są w formie bezstresowej i w miłej atmosferze, jednocześnie lektorka potrafi zmotywować do nauki;). Tematy lekcji przygotowanych przez lektora są ciekawe i oryginalne. Myślę, że sposób nauczania również jest ponadstandardowy;). Cenię nasze lekcje przede wszystkim za 100 % zaangażowanie, rzetelność i kreatywność.

Helena


Я очень довольна занятиями с Марией, она настоящий профессионал и что не мало важно носитель языка! Она доступно объясняла нюансы грамматики, фонетики и перевода. Имея такого преподавателя, мне не составило труда преодолеть барьер в разговорной речи , так как Мария знает много языков, в том числе и русский. Занятия всегда проходили в непринужденной и дружеской атмосфере, не только по книжкам, но и с использование дополнительного материала. Я очень рада, что занималась именно с Марией. Всем советую, такого преподавателя очень трудно найти!

Magda Zygmunt

Doktorantka


Polecam lekcje z Maríą wszystkim zainteresowanym językiem hiszpańskim! María dba o to, by zajęcia były ciekawe i urozmaicone, wybiera atrakcyjne tematy do rozmów i adekwatne ćwiczenia. Krótko mówiąc lekcje są świetnie przygotowane i przemyślane. Widać, że María ma doświadczenie dydaktyczne, a przede wszystkim uczenia sprawia jej przyjemność i nie sposób się z nią nudzić.

Bartosz Domagała

www.travelme.pl


„Hiszpański szyty na miarę” Tak w kilku słowach można określić lekcje i poziom nauczania Marii. Poznaliśmy się jeszcze w Instytucie Cervantesa, gdzie zaczynałem swoją przygodę z hiszpańskim. Od razu poczułem, że Maria to osoba, która angażuje się w 100% w to co robi i nie odgrzewa schematów:) Kreatywność, fantazja i umiejętność oceny potrzeb ucznia – to jej największe zalety! Obecnie spotykamy się raz w tygodniu na godzinną lekcję – to niewiele, ale zawsze jestem mile zaskoczony jej świeżymi pomysłami. Na co dzień projektuję podróże szyte na miarę i hiszpański z Marią również taki jest;) Recomiendo!

Rafał Kaciński

www.amplusfoods.com


Zajęcia prowadzone przez Marysię są interesujące i skuteczne. Lekcje są przemyślane i oparte na dużej dbałości o szczegóły. Gorąco polecam jeśli ktoś chciałby połączyć efektywną naukę z miłą atmosferą.