Wszystko co musisz wiedzieć o trybie subjuntivo

Co ma na myśli rodzimy użytkownik języka podczas używania trybu łączącego?

To pytanie zadaje sobie wiele osób uczących się hiszpańskiego, ponieważ w wielu językach tryb subjuntivo, czyli tryb łączący nie istnieje lub jest używany w inny sposób.

W dzisiejszym nagraniu chciałabym poruszyć temat trybu subjuntivo w języku hiszpańskim. Jest to jeden z najważniejszych elementów gramatyki hiszpańskiej, który sprawia sporo trudności nie tylko Polakom, ale także innym osobom uczącym się tego pięknego języka.

Tradycyjnie tłumaczy się, że tryb subjuntivo (łączący) używa się do wyrażania emocji, pragnień, sytuacji hipotetycznych, wątpliwości czy sytuacji nierealnych. Jest to jednak bardzo ograniczony sposób wyjaśniania. Aby zrozumieć tryb subjuntivo, należy najpierw zrozumieć, do czego służy tryb indicativo (oznajmujący), ponieważ zarówno tryb subjuntivo, jak i indicativo są używane do wyrażania wątpliwości, stawiania hipotez, wyrażania nierealności itp.

W tej lekcji zrozumiesz, w jaki sposób język hiszpański używa trybu subjuntivo i trybu indicativo w tych samych sytuacjach komunikacyjnych, ale z różnych perspektyw.

Czy jesteś na to gotowy?

Obejrzyj wideo i zrób dużo notatek — mam nadzieję, że Ci się spodoba!

Chcesz poćwiczyć? Pobierz ćwiczenia i naucz się używać poprawnie trybu subjuntivo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *