Marzysz o opanowaniu podstaw języka hiszpańskiego? 

 Właśnie znajdujesz się w idealnym miejscu!

Czas na hiszpański 

kurs dla początkujących  (A1/A2)

Zacznij naukę hiszpańskiego z Native Speaker'em.

  Zapisz się na kurs hiszpańskiego online, stworzony dla osób uczących się od zera.

 

Zapisz się na kurs

 • Nauka języka hiszpańskiego chodzi Ci po głowie, ale nie wiesz, jak się za to zabrać? 
 • Nie masz żadnych podstaw i nie czujesz się na siłach, by zapisać się do szkoły językowej?
 • Chcesz uczyć się  hiszpańskiego, ale lekcje z nauczycielem są takie drogie?
 • Nie masz czasu, by regularnie uczęszczać na lekcje? 

Mam dla Ciebie coś wyjątkowego? 

Jestem Hiszpanką i nauczycielką języka hiszpańskiego.

W Polsce mieszkam od ponad 10 lat i znam  biegle język polski. 

Co daje taka mieszanka?

Doskonale rozumiem wyzwania, przed jakimi stają Polacy uczący się języka hiszpańskiego, a jednocześnie daję jakość Native Speaker'a. 

Dzięki temu Ty masz pewność, że każdy materiał jest perfekcyjnie opracowany, uczysz się od Native Speaker'a, a wszystko masz wytłumaczone po polsku.

Ten kurs stworzyłam z myślą  właśnie o potrzebach Polaków, którzy dopiero zaczynają przygodę z językiem hiszpańskim

O mnie

Kim jestem, żeby uczyć Cię języka  hiszpańskiego?

 

Specjalizuję się w nauczaniu języka hiszpańskiego jako języka obcego. Ukończyłam studia podyplomowe w tej dziedzinie na Uniwersytecie Menéndez Pelayo w Kantabrii. Pracowałam z dorosłymi i dziećmi, z większymi i mniejszymi grupami, z ludźmi z wielu krajów, w szkołach prywatnych, publicznych oraz w korporacjach.

Obecnie współpracuję z Instytutem Cervantesa w Krakowie, gdzie zdobyłam uprawnienia egzaminatora DELE. 

To, co najbardziej lubię w mojej pracy, to kreatywność, kontakt z ludźmi oraz projektowanie 

i przygotowywanie materiałów dydaktycznych. 

I to, co jest najważniejsze, nauczę Cię hiszpańskiego, jak nikt inny !

 

Co wyniesiesz z kursu? 

zrozumiesz, kiedy używamy indicativo, a kiedy subjuntivo
nauczysz się, że używamy indicativo i subjuntivo w zupełnie innym celu,
nauczysz się komunikować, kontrolując to, co mówisz; już nie zostawisz tego przypadkowi
na tym kursie poznasz zasadę, która jasno określa użycie subjuntivo

 Gdzie może przydać Ci się  hiszpański?

 • zrozumiesz piosenki, które słyszysz w radiu
 • zapytasz o drogę, będąc na wakacjach w Hiszpanii
 • zrobisz wrażenie na znajomych 
 • zbudujesz pewność siebie
 • zamówisz danie w restauracji podczas wyjazdu
 •  nawiążesz nowe znajomości  

Jeżeli chcesz rozpocząć naukę języka hiszpańskiego i uczyć się w swoim tempie i bez presji. Jeśli chcesz pracować na materiałach przygotowanych przez native speakera,

to ten kurs jest dla Ciebie.

Obejrzyj krótką prezentację kursu.

  Co zawiera kurs?

 • Kurs w prosty i progresywny sposób wyjaśnia różnicę między trybem indicativo i subjuntivo.
 • Kurs składa się z 8 wideo lekcji, które w logiczny sposób wyjaśniają zasady prawa subjuntivo oraz konteksty komunikacyjne.
 • W kursie zobaczysz różnice między indicativo y subjuntivo w sposób wizualny. Nie będziesz musiał/a zapamiętywać tysięcy reguł, aby z niego korzystać.
 • Otrzymasz zeszyt ćwiczeń do wszystkich modułów kursu.
 • 90 minut lekcji z Marią, która odpowie na wszystkie twoje pytanie po pracy z kursem

 

Kurs CZAS NA HISZPAŃSKI online, dostępny jest na wygodnej platformie dedykowanej do nauki języków. Wszystkie materiały przygotowane są przez Native Speaker'a, a objaśnienia są w języku polskim. 

 Masz do niego dostęp cały czas, a więc możesz uczyć się w swoim tempie.

 Bez presji i tak jak chcesz.  

 

Czas na hiszpański jest idealnym połączeniem kursu od podstaw z lekcjami z native speakerem

Co zawiera kurs?

Pliki .pdf, ćwiczenia

Kurs zawiera dużo praktycznych ćwiczeń do każdego wideo. Korzystaj z znich tak jak lubisz: wydrukuj, lub wypełnij na komputerze

Prywatna grupa na FB

Otrzymasz dostep do prywatnej, moderowanej grupy na Facebooku

DLA KOGO JEST TEN KURS?

dla wszystkich, którzy własnie zaczynają przygodę z językiem hiszpańskim
dla osób, kótre chcą uczyć się języka od native speakera, ale jednocześnie chcą mieć wyłożone zasady używania języka po polsku
dla osób, które planują wycieczkę do kraju hiszpańskojęzycznego i chcą nauczyć się podstaw języka
dla tych, którzy planują przeprowadzkę, lub zakup domu w Hiszpanii i chcą osłuchać się z "prawdziwym hiszpańskim" i uczyć się prawidłowej wymowy, a wszystko to w swoim tempie.
dla osób, które chcą poprawnie mówić po hiszpańsku i uczyć sie żywego języka

Program kursu

1Clase 1
Vamos a aprender las formas de los diferentes tiempos de subjuntivo: - presente de subjuntivo - imperfecto de subjuntivo - pretérito perfecto de subjuntivo - pluscuamperfecto de subjuntivo
2Clase 2 es la clase más importante.
Vamos a ver la diferencia entre el modo indicativo y subjuntivo. En clase veremos que para entender el subjuntivo tenemos que entender primero el indicativo.
3Clase 3.1, 3.2, 3.3
Esta clase tiene 3 vídeo. Aquí vas a aprender los SIGNIFICADOS del subjuntivo: 3.1- expresar objetivo 3.2 -negar y cuestionar 3.3 – valorar ideas
4Clase 4
Vamos a ver cómo utilizar todas las formas de subjuntivo que vimos en la clase 1. 1. el presente de subjuntivo 2. el imperfecto de subjuntivo 3. el pretérito perfecto de subjuntivo 4. el pluscuamperfecto de subjuntivo
5Clase 5
Aprenderás frases que pueden funcionar y con indicativo y con subjuntivo. ¿Cuál es la diferencia entre ellas? Responderemos a esta pregunta.
6Clase 6
Aprenderás CUÁNDO usar el indicativo y el subjuntivo en el pasado, el presente y el futuro.

Cena kursu

 Czas na hiszpański - kurs dla początkujących A1/A2

Cena kursu to 297 zł

Ucz się we własnym tempie, na dedykowanej platformie do kursów językowych z dostępem 24/7. 

Kurs online dla Ciebie

 

Z tym kursem zdobędziesz solidne podstawy i uczysz się hiszpańskiego od native speaker'a.

Nauczysz się komunikować, kontrolując to, co mówisz. W logiczny dla siebie sposób poznasz gramatykę  i nauczysz się nią posługiwać na poziomie A2/A1.

Opinie o kursie

Przeczytaj co o kursie piszą Ci, którzy z niego skorzystali

 • Bardzo lubię uczyć się języka hiszpańskiego, bo otwiera przede mną kawał świata, którego dotąd nie rozumiałem. Ale po drodze zdarzają się tematy, które „nie wchodzą” do głowy tak łatwo.  Jednym z nich był dla mnie tryb subjuntivo – może dlatego, że trudno było znaleźć analogię w znanych mi językach. Dlatego cieszę się, że mogłem skorzystać z kursu przygotowanego przez Mariję. Dzięki klarownym wyjaśnieniom, licznym przykładom oraz dodatkowym ćwiczeniom „oswoiłem” ten tryb i zrozumiałem jego funkcje i zastosowania. Dlatego polecam ten kurs zarówno osobom, które jak ja wcześniej nie miały większej styczności z subjuntivo, jak i tym, które wprawdzie już go poznały, ale wciąż jest on dla nich wyzwaniem.
  Sebastian
 • Jakiś czas temu po powrocie z Andaluzji wpadłem na wyśmienity pomysł, by  opanować język hiszpański. Narzędzia, które wybrałem to aplikacja mobilna, artykuły w Internecie, podcasty, filmy edukacyjne na YouTube, a później nawet seriale na Netflix. Wszystko wydawało się iść w dobrym kierunku, ale cichy głos szeptał: czytasz i słuchasz, może nawet piszesz, ale czy mówisz? Wtedy pojawiła się Maria, ze swoim testem kwalifikacyjnym (B1 o własnych siłach) ustaliliśmy, że indywidualny kurs konwersacji z elementami gramatyki będzie dla mnie odpowiedni. Początki były trudne: Yyyyyy.... Y yo tambien... Si....i tak dalej. Natomiast w ciągu kilku miesięcy czułem narastającą swobodę w posługiwaniu się tym językiem, a słowa przestały być balastem. Cieszę się, że trafiłem na Marię:-) Zalety: na każde zajęcia przygotowane są materiały dydaktyczne (konspekt lekcji), luźne rozmowy prowadzone są z pasją i poczuciem humoru, zawiłości gramatyczne tłumaczone są w sposób logiczny i łatwy do zapamiętania. I na koniec chcę podkreślić, że dzięki autorskim ćwiczeniom z Marią jestem tuż, tuż przed opanowaniem gramatycznej zmory, jaką jest tryb subjuntivo! Gorąco polecam.
  Jarek
 • El curso de subjuntivo that Maria created herself is quite different from the regular material that you can find in textbooks or grammar books. Maria prepared great video tutorials where she talks you through, step by step, the most important context and use of subjuntivo. The videos contain lots of practical examples and sample sentences. They are accompanied by the booklet of various activities that further enhance your understanding of the concept giving you plenty of opportunities to practice and to test your knowledge. Thanks to Maria’s course I understand the meaning and the purpose of subjuntivo much better and I can use it more effectively. I definitely recommend the course if you need to or want to make friends with subjuntivo 😊

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

FAQ = Frequently Asked Questions

1Możesz zagwarantować, że w moim przypadku ten kurs na pewno będzie skuteczny?
Nie. W tym kursie proponuję nowy sposób wyjaśnienia zagadnienia gramatycznego, które jest trudne dla większości uczniów. Dzięki opiniom uczestników kursu mogłam stwierdzić, że ten sposób jest bardziej obrazowy, jasny i logiczny. Zrozumieliśmy subjuntivo od środka, a nie w sposób tradycyjny, przez zapamiętanie reguł (kiedy mamy a, b, c i d, używamy subjuntivo). Tamten sposób ogranicza się do pewnych przypadków i dlatego uczniowie popełniają tyle błędów. Z dużym poświęceniem i zaangażowaniem przygotowałam materiał dydaktyczny według najbardziej innowacyjnych i aktualnych teorii językoznawczych. Nie mogę jednak odpowiadać za Twoją naukę. Jeśli należysz do osób, które inwestują w kursy online, ale ich nie kończą, to nie mogę nic zrobić. Uważam, że jesteś osobą mądrą i dojrzałą, i samodzielnie decydujesz, co robisz ze swoim czasem.
2Wiem już wszystko o subjuntivo. Po co mam zrobić ten kurs?
Polecam Ci zrobić ten kurs, jeśli popełniasz błędy i brakuje Ci pewności w wyborze między subjuntivo a indicativo. Na kursie zwracamy uwagę na to, co mamy na myśli, kiedy używamy subjuntivo. Nie używamy go jak roboty, stosując się do reguł a, b, c, d, itd. tylko kładziemy nacisk na znaczenie i cel wypowiedzi. Ten kurs jest przeznaczony zarówno dla osób, które będą uczyć się subjuntivo po raz pierwszy, jak i nauczycieli języka hiszpańskiego, którzy chcą poznać nowy sposób wyjaśnienia tego dość trudnego zagadnienia w języku hiszpańskim.
3Jak długo będę mieć dostęp do kursu?
Masz 1 rok na ukończenie kursu. Język jest żywy, więc jeśli masz problemy z subjuntivo, którego Hiszpanie używają na co dzień, musisz wziąć się do pracy. Im szybciej to zrobisz, tym lepiej. Ograniczenie czasowe kursu sprawi, że docenisz dostępny materiał, który przygotowałam z dużym poświęceniem i zaangażowaniem. Musisz się trochę zaangażować, żeby ukończyć ten kurs i nie odwlekać go w czasie.
4W jakim języku jest kurs?
Kurs jest po hiszpańsku. Został przygotowany z myślą o uczniach na poziomie B1 i wyższych, dlatego że od tego poziomu naucza się subjuntivo. Ale jeśli znasz już subjuntivo i jesteś na wyższym poziomie zaawansowania, też zapisz się na kurs - powtórka materiału i nowe spojrzenie na to zagadnienie może Ci tylko pomóc.
5Mam inne pytanie
Napisz do mnie: mariavicentev@gmail.com

Nie czekaj dłużej i zapisz się na kurs, żeby osiągnąć wyższy poziom znajomości języka hiszpańskiego.

Zapisz się na kurs